A jak tam, Panie, w domu?

10.03.2019 06:02
A jak tam, Panie, w domu?

Rodzina to siła, moc, bezpieczeństwo, a jednocześnie droga pełna wyzwań i trudności. Jak zadbać o relacje, żeby służyły, a nie utrudniały? Jak rozmawiać, by być dla siebie wsparciem? A jak spędzać razem wolny czas? Właśnie trwa rekrutacja uczestników do rocznego programu wsparcia pn. „Laboratorium Rodziny”.

W ramach projektu przewidziano warsztaty rozwojowo-edukacyjne dla rodziców i dzieci w ramach Akademii Mądrego Rodzica oraz Klubu Genialnych Dzieci. W projekcie zaplanowano liczne zajęcia artystyczne, wyjścia i wyjazdy integracyjne dla całych rodzin, wyjścia do kina, weekendowe spotkania w ramach zajęć pn. „Dzika Rodzina” oraz „Twórcza Rodzina” zakończone wspólnymi obiadami. Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie psychologa, pedagoga i coacha. A wszystko to realizowane będzie w wyjątkowym, twórczym miejscu, które aktualnie przygotowujemy na potrzeby tej właśnie grupy odbiorców. W salach pojawiają się meble, pufki, zabawki, książki, pomoce dydaktyczne, ale też kubki, aby rodzice mogli zrobić sobie kawę.

To wszystko czeka bezpłatnie na chętnych elblążan, którzy zdecydują się wziąć udział w projekcie „Laboratorium Rodziny”. Realizatorzy zapraszają do udziału 

całe rodziny reprezentowane przez osobę dorosłą, która spełnia minimum jedno z poniższych kryteriów: osoba samotnie wychowująca dzieci, rodzina 3+, osoba bezrobotna bądź nieaktywna zawodowo, rodzina korzystająca ze świadczeń pomocy społecznej bądź Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, osoba niepełnosprawna, rodzic z dzieckiem z niepełnosprawnością, rodzina przeżywająca kryzysy lub osoba niesamodzielna, które z różnych względów potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. To dla nich oraz ich dzieci zaplanowano cykl działań skoncentrowanych na nauce wzajemnego zrozumienia i szacunku, wzmacnianiu bliskości czy budowaniu wzajemnych relacji. A wszystko to w ramach aktywnego działania i doświadczania. Rekrutacja trwa do 16 kwietnia! Osoby zainteresowane zgłoszeniem swojej rodziny do projektu powinny wypełnić formularz dostępny w biurze projektu przy ulicy Warszawskiej 55 w Elblągu, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego z koordynatorem projektu pod numerem: 795 896 336 lub e-mailowego: laboratorium.rodziny@idea.elblag.pl Formularz zgłoszeniowy dostępny jest także wersji do pobrania poniżej.

Projekt „Laboratorium Rodziny” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Załączone pliki: